Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Son Eklenen
Home / sacekimi / Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu  özel olarak tasarlanmış cihazlar ve özel iğneler ile kafa derisine boyaların saç bölgesine     minik saç efektleri verilme işlemine verilen addır. Türkiye’de  değişik isimleri mevcuttur Saç piğmentasyonu, saç dövmesi, saç gölgelendirme olarak da adlandırılır.  Türkiye’de 2012 yılından  itibaren yapılmaya başlamıştır.

Saç ekimiyle farkı nedir?  saç simülasyonunda saç ekimi yapılmıyor. Seyrek olan saçlı alana veya saçsız alana saç efektleri verilme işlemidir. Saç ekiminde sonuç 6 ay sonra görülmeye başlanırken saç simülasyonu işlem sonrası  hemen sonuç görünür. Saç ekiminden sonra ekilen saçlar dökülmez ömür boyunca kullanılır  saç simülasyonunda  ise kişinin doku yapısına 2-4 yıl gitmekte ve tekrarlanma şansı vardır.

Saç simülasyonu boyaları zararlı mı? Saç simülasyonu boyalarının hiçbir yan etkisi ve vücuda zararı yoktur.

İşlem sonrası ağrı olumu? İşlem öncesinde simülasyon  yapılacak alana anestezik krem uygulanarak biraz bekletilir. işlem sırasında çok ciddi bir ağrı olmaz. İşlem sonrasında da ağrı olmaz.

Simülasyon sonrası ne zaman işe dönerim? İşlem sonrası hemen işinize döne bilirsiniz.

Saç simülasyon sonrası nelere dikkat etmeliyim? İşlem sonrası bir hafta spor, güneş, hamam , sauna, kozmetik ürünlerden uzak durulmalı . 2 gün sudan uzak kalmak ve verilmiş olan losyonları kullanmak gerekiyor.

Saç simülasyonu sonrası saçlarımı  boyatabilir miyim? Saç simülasyonu sonrası saçlarınızı boyatabilir siniz. yalnız üçüncü  hafta dan sonra.

Saç simülasyonu kimlere uygulanır ? Saç simülasyonu saçı ekim yapılamayacak kadar sık fakat saç derisi görünen , saç ekimi yaptırmış fakat seyrek olmuş , daha önce fut yöntemi ile saç ekimi gerçekleştirmiş ve ense kısmında çizgi şeklinde iz kalmış, saç ekimi için ense bölgesinde yeterli saçı olmayan ve alopecia areta totalis hastalarına kafa derisine saç varmış gibi görüntü kazandırmak için uygulana bilir.

Tatoo ile saç simülasyon farkı nedir? Saç simülasyonunda kullanılan boyalar ile tatoo da kullanılan boya ve uygulama farkı vardır . Tatoo boyaları kalıcıdır ömürlük kalır. Saç simülasyon boyaları ise geçicidir. Kişinin saç derisi yağ dokusu kan dolaşıma bağlı değişiklik gösterse de ortalama 2-4 yıl gitmektedir.  Kullanılan cihaz ve iğne  farkı da vardır.

Saç ekimine alternatif bir yöntem midir? Hayır  aksine birbirini tamamlayıcı bir yöntemdir. Saç ekiminden sonra daha sık bir görüntü elde etmek veya alınacak kök sayısının yetersiz olduğu durumlarda kombine edilerek yapılabilir.

Saç simülasyonu nedir?  Saç simülasyonu seyrek veya hiç saç olmayan deriye özel boya ve iğneler ile  saç efektleri vererek mevcut olan deriye saç varmış gibi gösterilmesine  verilen isimdir. Saç simülasyonu aynı zamanda saç pigmentasyonu  saç dövmesi olarak da adlandırılır.

Saç simülasyon fiyatı nedir? Saç simülasyonu yapılacak kişinin yapılacak alana göre fiyat değişikliği göstermektedir.

Saç simülasyonu mu  saç ekimi mi? Saç ekimi ve saç simülasyonu daha önce bahsettiğimiz gibi birbirinden farklı bir işlemdir. Birbirini tamamlama özelliğine sahiptirler. Her açıklığı oluşmuş hastaya saç ekimi yapılamaya bilir ama her saça saç simülasyonu yapılabilme imkanı vardır.

518-sac-pigmentasyonu-450x0

About sahinsacekimi

Gözat!

489-scar-ekimi-450x0

Scar ekimi Ankara

Scar ekimi hastanın daha önce geçirmiş olduğu yaraların olduğu yerlere saç ekimi yapılmasına denir. Burada ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir