Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Son Eklenen
Home / sacekimi / FUE-FUT Yöntemi

FUE-FUT Yöntemi

Fut yöntemi ense bölgesinden saçların bir kesit ile (1×15-20 cm) alınıp greftlerin microscop altında ayrıştırılıp saçsız alana nakil edilme işlemidir. Fut saç ekiminin çok fazla tercih edilmese de avantajlı tarafları ve mecbur kullanılacak hastalar mevcuttur. Örneğin sadece ön hattında küçük bir alanda saç ekimi yaptıracak ve kesinlikle saçlarını kestirmek istemeyen bir hastaya uygulama yapılabilir.Tabi ki dezavantajları da var kesi şeklinde alım yapılan yerde iz kalır ve saçları kısa kestirme imkanı olmaz. Ekim sonrası alım yapılan yerde gerginlik hissi olur ve en fazla 1500 greft ekim yapılır. Aynı hastaya 2-3 defa ekim yapılabilir.

Fue yöntemi günümüzde en çok tercih edilen saç ekim yöntemi olup ense bölgelerinden 0,70-1,0 mm punchlarla micro motor veya manuel punchlar ile köklerin  tek tek alınıp saçsız alana nakil işlemine denir. Fue saç ekiminin en çok tercih edilme sebebi tek seans da 3500-5000 greft de kadar ekim yapılabilir olmasıdır. Fue saç ekiminde ekstra sakal ve vücut kıllarından kök alımı yaparak saçsız alana ekim yapılmaktadır. Sakal ve vücut kıllarından alınan  kökler boş bir alana ekim yapıldığı zaman arada fark olacağı için daha  çok bu kökleri sıklaştırmak amacı kullanılması daha doğru olacaktır. Fue saç ekiminde saçlar sıfır numara kesim yapılarak alım ve ekim işlemi gerçekleştirilir. Çok az bir ekim yapılacak hastalar da ise  saç tıraşı olmadan saç ekimi gerçekleştirilebilir.

Fue-Fut saç ekimi aşamaları

  • Ekim yapılacak alanın belirlenmesi
  • Saçların kesilmesi
  • Ekim yapılacak alana kanal açılması
  • Verici alandan köklerin alınması
  • Alınan köklerin açılan kanallara yerleştirilmesi
  • 484-fue-fut-yontemi-450x0

About sahinsacekimi

Gözat!

490-sac-mezoterapisi-450x0

Saç mezoterapisi ankara

Saç mezoterapisi saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri özel bir karışım haline getirip saç derisinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir